JEHNĚČÍ MASO

JEHNĚČÍ MASO 2023 (nemáme jatka, nemůžeme jehněčí maso prodávat!)
Jelikož nejsou již déle než rok v našem regionu žádná jatka určená pro porážku jehňat, nemůžeme prodávat naše jehněčí maso. Tímto se všem zájemcům omlouváme a věříme, že se v následujícím roce situace změní k lepšímu. V nabídce máme tedy pouze jehňata živá, případný zájemce si ale musí porážku zajistit sám.


Principu konzumace masa je někdy mimo jiné vytýkána skutečnost, že jsou zvířata krmena tím, co můžeme sami sníst. A to je přinejmenším nehospodárné a nelze snad s touto výtkou nesouhlasit. V našem chovu se s tímto nesetkáte: žádné obilí, žádné granule s bůhvíčím – ve vegetační sezoně se pasou naše stáda po rezervacích, v zimě chutě přijímají seno, s nímž jsme se za horka dřeli na loukách podél řeky Dyje.

Více informací v nabídkovém listě. Maso osobně rozvážíme v mikulovském a znojemském regionu, na jiná místa dle dohody.

Předesíláme, že jehněčí maso je sezónním produktem! Jehňata se nám rodí v březnu až dubnu, aby se ve vysoké míře podílela na vypásání přírodních rezervací a jejich zdravé a snad i „šťastné“ maso je k dispozici zhruba od začátku srpna do Vánoc. 

Jehněčí maso prodáváme ve formě „kolekcí“. Kolekce obsahuje přirozený poměr těchto partií: kotletka – hřebínek, kýta bez kosti, plec bez kosti, dvě kolínka a žebra. Ve velké kolekci je navíc celý hřbet. Kolekce odpovídá půlce jehněte, přesná váha kolekce a konečná cena dle skutečné váhy kusu, cena je 349 Kč/kg i s DPH.

OVČÁCKÝ RECEPTÁŘ