NABÍDKA PRÁCE


Momentálně nikoho nesháníme, ale v průběhu sezóny se stává, že je někdo potřeba. Pokud Vás práce na naší farmy zajímá, můžete napsat a my se Vám případně ozveme, až to bude aktuální.

Nabízíme práci v ovčáckém kolektivu, který se stará o tři až čtyři stovky ovcí a několik desítek kašmírských koz. V současné době provozujeme tři volné pastvy, všechny umístěné v okolí Znojma. Letní pastevní sezona začíná povětšinou už v dubnu a končí na konci listopadu. V zimním čase se staráme o dva ovčíny, kde krmíme ovce a kozy vlastním senem. Dále, především v zimním období probíhá vyřezávka pastvin. 

O informace o práci na naší farmě můžete napsat na email farma.podyji@seznam.cz

Traktorista

(momentálně je pozice obsazena)
Dlouhodobě sháníme člověka se vztahem ke zvířatům, který by byl zároveň technicky zručný a byl by držitelem řidičského oprávnění na traktor. 

Nejen k přesunu pasteveckého obydlí je traktoru třeba. Dále tento prostředek využíváme při sklizni sena nebo při obhospodařování našich stád v zimním období. (Načeratický kopec, léto 2012)

Pastevec


Naše farma obhospodařuje v okresu Znojmo celkem tři volné pastvy, tedy pastva probíhá s pastevcem. Pastevec s východem slunce ovce vyhání, na polední pastvu ovce zažene do košáru a odpoledne zase stádo vyžene. Ubytován je v maringotce či karavanu a kromě samotné pastvy se občas věnuje i práci ovčácké (vážení jehňat aj.). Zájemce o tuto práci by měl mít především kladný vztah ke zvířatům. Zájemci se mohou hlásit během celého roku, obzvláště aktuální termín je vždy v zimě, kdy se vše chystá na novou sezonu.

Pastevec při pastvě na Načeratickém kopci (2013)
Pastevecká maringotka v třešňovém sadu na Načeratickém kopci (2014)